CHWYĆ ENDODONCJĘ ZA ROGI! Nowoczesna endodoncja dla Ciebie! cz 1.

11 kwietnia 2019 - 12 kwietnia 2019

Wyjątkowy, dwudniowy PRAKTYCZNY kurs leczenia kanałowego w mikroskopie.

Zasada 3×1: jeden kursant – jeden unit fantomowy – jeden mikroskop!

kurs przeznaczony jest dla osób początkujących w endodoncji

z wykorzystaniem mikroskopu

Prowadzenie lek dent Monika Dzieciątkowska

Mikroskop. Nie taki diabeł straszny!

Czego się nauczysz?

• Jakie są korzyści wynikające z pracy w powiększeniu.

• Jak zabezpieczyć pacjenta w pracy w pozycji leżącej: wygoda i bezpieczeństwo

• Jak zaizolować pole zabiegowego – koferdam! Techniki klasyczne, technika split. Praktyczny zestaw klamer (po co Ci cały zestaw??)

• Praca z asystą stomatologiczną (pokaz) : Transfer narzędzi. Zapewnienie płynności i szybkości pracy.Komunikacja bez użycia słów

• Standaryzacja stanowiska pracy. Standard materiałowy. Standard merytoryczny.

• Magiczny trójkąt: TY – mikroskop – pacjent w leczeniu zębów w szczęce i żuchwie: jak ustawiać siebie i pacjenta by uzyskiwać optymalną widoczność w każdej sytuacji

• Praca w widzeniu pośrednim

Endodoncja? Chwyć byka za rogi!

Czego się nauczysz?

ZAKŁADANIA KOFERDAMU

• potrenujesz zakładanie koferdamu: poznasz kilka technik i wybierzesz jedną dla siebie!

DOSTĘP

• Nauczysz się prawidłowego wykonywania dostępu : reguły i zasady, odstępstwa od tych reguł oraz tzw. „ninja acces”
  • Pokażemy instrumentarium do wykonania dostępu.

NEGOCJACJA

• Nauczymy Cię lokalizacji ujść kanałów.
  • Dowiesz się, jak wygląda niezawodna negocjacja.

OPRACOWANIE KANAŁÓW

• Powiemy Ci, jak skutecznie i bezpiecznie pracować narzędziami maszynowymi niklowo-tytanowymi.

• Jak wykorzystać ultradźwięki w nowoczesnej endodoncji? Kiedy?

WYPEŁNIANIE KANAŁÓW

• Biomateriały jako nowa jakość w leczeniu kanałowym: powrót do techniki jednego ćwieka czyli rewolucyjne uproszczenie z naciskiem na bio

Przede wszystkim praktyka!! Wszystko, czego dowiesz się w części teoretycznej przećwiczysz na zębach usuniętych! Wszystko w mikroskopie i w widzeniu pośrednim!! wyjątkowy kurs! Obowiązuje zasada 3×1: jeden kursant- jeden unit fantomowy-jeden mikroskop!

Miejsce kursu: Sala fantomowa w siedziby firmy W&H Poland

Tukana 3B 02-840 Warszawa

Cena kursu: 3800 zł / przy zapisie na kurs co najmniej miesiąc przed terminem 3500 zł

Telefon kontaktowy, informacje i zapisy: tel.: 728 531 681